Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.


Forum w trakcie zmian graficznych.
Za wszelkie zawirowania i usterki przepraszam!
Mortis Signore
 
IndeksIndeks  Latest imagesLatest images  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

 

 Karczma "Pod Zielonym Smokiem"

Go down 
4 posters
Idź do strony : Previous  1, 2
AutorWiadomość
Lasair Melborn
Dziecko we mgle
Lasair Melborn


Gold : 37630
Posty : 19

Karta Postaci
EXP:
Karczma "Pod Zielonym Smokiem" - Page 2 Left_bar_bleue0/1000Karczma "Pod Zielonym Smokiem" - Page 2 Empty_bar_bleue  (0/1000)

Umiejętności
: Uwodzenie (N) Skradanie się (N) Logiczne Myślenie (N)

Aktualny ubiór
: Tunika do kolan z rozcięciami po bokach, na to założona skórzana kamizela, pod spodem lniane spodnie. Skórzane czarne buty z wysokimi cholewami, a na wierzch zarzucony ciemny wełniany płaszcz z głębokim kapturem.

Karczma "Pod Zielonym Smokiem" - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Karczma "Pod Zielonym Smokiem"   Karczma "Pod Zielonym Smokiem" - Page 2 EmptySro Mar 12, 2014 5:42 pm

Widząc, że obydwaj mężczyźni zbierają się do odejścia, sama zaczęła się zbierać, poczekała tylko, aż znikną jej z oczu. Gdy już ich nie widziała, wstała od stołu i poszła w stronę samotnie siedzącej kobiety. Teraz miała szansę z nią porozmawiać i dowiedzieć się paru rzeczy. Może owa dziewczyna byłaby zainteresowana współpracą... Zobaczy się. Podeszła do stołu uśmiechając się lekko.
- Można się przysiąść?
Powrót do góry Go down
Faoltanna Eyral
Miejscowy
Faoltanna Eyral


Gold : 37730
Posty : 29

Karta Postaci
EXP:
Karczma "Pod Zielonym Smokiem" - Page 2 Left_bar_bleue0/1000Karczma "Pod Zielonym Smokiem" - Page 2 Empty_bar_bleue  (0/1000)

Umiejętności
: Wiedza Tajemna (N), Uwodzenie (N), Skradanie (N)

Aktualny ubiór
: Męska koszula, kurta, spodnie i wysokie buty. Czerwona przepaska na czole.

Karczma "Pod Zielonym Smokiem" - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Karczma "Pod Zielonym Smokiem"   Karczma "Pod Zielonym Smokiem" - Page 2 EmptyCzw Mar 13, 2014 6:40 pm

Odprowadziła dwójkę wzrokiem, a gdy ci znikli, rozparła się na siedzisku i zajęła się winem. Dość zaskoczył ją fakt, że kobieta, na którą przedtem zwróciła uwagę, chce się dosiąść, ale właściwie nie widziała przeciwwskazań.
- Jasne, czemu nie.- kiwnęła jej aprobująco. Miała tylko dopić i się zmywać, ale lokal nie był zły, a czas nie gonił, równie dobrze mogła posłuchać co ma do powiedzenia.
Powrót do góry Go down
Lasair Melborn
Dziecko we mgle
Lasair Melborn


Gold : 37630
Posty : 19

Karta Postaci
EXP:
Karczma "Pod Zielonym Smokiem" - Page 2 Left_bar_bleue0/1000Karczma "Pod Zielonym Smokiem" - Page 2 Empty_bar_bleue  (0/1000)

Umiejętności
: Uwodzenie (N) Skradanie się (N) Logiczne Myślenie (N)

Aktualny ubiór
: Tunika do kolan z rozcięciami po bokach, na to założona skórzana kamizela, pod spodem lniane spodnie. Skórzane czarne buty z wysokimi cholewami, a na wierzch zarzucony ciemny wełniany płaszcz z głębokim kapturem.

Karczma "Pod Zielonym Smokiem" - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Karczma "Pod Zielonym Smokiem"   Karczma "Pod Zielonym Smokiem" - Page 2 EmptyCzw Mar 13, 2014 7:20 pm

Dosiadła się więc do kobiety. Nie bardzo szczerze mówiąc wiedziała, jak zacząć, a osoba przed nią równie dobrze mogła być złodziejem, co jednym ze strażników. Odetchnęła cicho i uśmiechnęła się. Wyciągnęła z sakwy ogłoszenie o grupie zbójców, za których zatrzymanie wyznaczona była nagroda.
- Na imię mi Lasair Melborn. Jest pani może zainteresowana współpracą i zarobieniem odrobiny pieniędzy?- oparła się wygodnie na krześle i podsunęła w jej stronę kartkę.-- Pojedyncza osoba mojej kategorii nie dałaby im rady, a aktualnie jest to jedno z niewielu porządnych zleceń w tej okolicy.
Powrót do góry Go down
Faoltanna Eyral
Miejscowy
Faoltanna Eyral


Gold : 37730
Posty : 29

Karta Postaci
EXP:
Karczma "Pod Zielonym Smokiem" - Page 2 Left_bar_bleue0/1000Karczma "Pod Zielonym Smokiem" - Page 2 Empty_bar_bleue  (0/1000)

Umiejętności
: Wiedza Tajemna (N), Uwodzenie (N), Skradanie (N)

Aktualny ubiór
: Męska koszula, kurta, spodnie i wysokie buty. Czerwona przepaska na czole.

Karczma "Pod Zielonym Smokiem" - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Karczma "Pod Zielonym Smokiem"   Karczma "Pod Zielonym Smokiem" - Page 2 EmptyPią Mar 14, 2014 4:48 pm

Wpatrzona w kobietę przed sobą, słuchała co ta ma do powiedzenia. Nawet gdy skończyła, nie oderwała wzroku, z nieco skonfundowanym wyrazem twarzy. Oczekiwała, że powie coś jeszcze, na przykład Żartowałam!, ale rzecz jasna tak się nie stało.
Odchrząknęła i podparła czoło ręką, dając już spokój uporczywemu gapieniu się.
- Zaraz... Jak dobrze rozumiem, chodzisz po wiosce i szukasz chętnych do zlecenia... Mam nadzieję, że wiesz jakie to podejrzane.- spojrzała z ukosa, z uśmiechem nieufności.
Kompletnie nieznana kobieta proponowała jej takie rzeczy i to akurat wtedy, gdy była już sama. Pierwsze co przyszło jej na myśl to zasadzka.
Powrót do góry Go down
Lasair Melborn
Dziecko we mgle
Lasair Melborn


Gold : 37630
Posty : 19

Karta Postaci
EXP:
Karczma "Pod Zielonym Smokiem" - Page 2 Left_bar_bleue0/1000Karczma "Pod Zielonym Smokiem" - Page 2 Empty_bar_bleue  (0/1000)

Umiejętności
: Uwodzenie (N) Skradanie się (N) Logiczne Myślenie (N)

Aktualny ubiór
: Tunika do kolan z rozcięciami po bokach, na to założona skórzana kamizela, pod spodem lniane spodnie. Skórzane czarne buty z wysokimi cholewami, a na wierzch zarzucony ciemny wełniany płaszcz z głębokim kapturem.

Karczma "Pod Zielonym Smokiem" - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Karczma "Pod Zielonym Smokiem"   Karczma "Pod Zielonym Smokiem" - Page 2 EmptyPią Mar 14, 2014 10:21 pm

- Wiem o tym doskonale. Poza tym nie chodzę i nie szukam, tylko... Obserwuję- uśmiechnęła się. Nie będzie łatwo jej do siebie przekonać, zdecydowanie. To rzeczywiście wylądało bardzo podejrzanie, więc trzeba było jakoś usunąć podejrzenia.- Nie chciałam podchodzić wcześniej, bo sama bałam się przyłapania, nie wiem, kim są tamci ludzie. Wolałam nie wzbudzać podejrzeń. Z moje strony nie ma się pani czego obawiać. Proszę- wyjęła z pochwy sztylet i położyła go na stole rękojeścią w stronę kobiety.- Aktualnie jestem bezbronna i w każdym momencie może pani mnie zabić. W tym fachu łatwo jest rozpoznać inne osoby, ich sposób poruszania się jest charakterystyczny, jednak zauważaln tylko przez innych... hmm... fachowców
Powrót do góry Go down
Faoltanna Eyral
Miejscowy
Faoltanna Eyral


Gold : 37730
Posty : 29

Karta Postaci
EXP:
Karczma "Pod Zielonym Smokiem" - Page 2 Left_bar_bleue0/1000Karczma "Pod Zielonym Smokiem" - Page 2 Empty_bar_bleue  (0/1000)

Umiejętności
: Wiedza Tajemna (N), Uwodzenie (N), Skradanie (N)

Aktualny ubiór
: Męska koszula, kurta, spodnie i wysokie buty. Czerwona przepaska na czole.

Karczma "Pod Zielonym Smokiem" - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Karczma "Pod Zielonym Smokiem"   Karczma "Pod Zielonym Smokiem" - Page 2 EmptySob Mar 15, 2014 10:09 am

Z półuśmiechem patrzyła raz na Lasair, to na własne palce, sunące po brzegach kubka i zastanawiała się co też powinna uczynić. Kobiecie najwyraźniej bardzo zależało na zdobyciu jej zaufania, co powiedzmy sobie szczerze, też było podejrzane. Nieważne co mogła teraz powiedzieć, i tak nie będzie mogła w stu procentach udowodnić swojej wiarygodności, ale zabawnie było patrzeć jak się stara.
Każdy o zdrowych zmysłach dałby odpowiedź negatywną i wycofałby się, ale złodziejska ciekawość, to rzecz wielka.
- Dobra... powiedzmy, że chcę bezmyślnie zaryzykować własne życie. Co to za zlecenie?- rzekła w końcu, biorąc do ręki sztylet i obracając go w dłoniach.
Powrót do góry Go down
Lasair Melborn
Dziecko we mgle
Lasair Melborn


Gold : 37630
Posty : 19

Karta Postaci
EXP:
Karczma "Pod Zielonym Smokiem" - Page 2 Left_bar_bleue0/1000Karczma "Pod Zielonym Smokiem" - Page 2 Empty_bar_bleue  (0/1000)

Umiejętności
: Uwodzenie (N) Skradanie się (N) Logiczne Myślenie (N)

Aktualny ubiór
: Tunika do kolan z rozcięciami po bokach, na to założona skórzana kamizela, pod spodem lniane spodnie. Skórzane czarne buty z wysokimi cholewami, a na wierzch zarzucony ciemny wełniany płaszcz z głębokim kapturem.

Karczma "Pod Zielonym Smokiem" - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Karczma "Pod Zielonym Smokiem"   Karczma "Pod Zielonym Smokiem" - Page 2 EmptySob Mar 15, 2014 11:12 am

Odetchnęła. Może jej zbytnio nie przekonała do siebie, ale za to też całkowicie nie zraziła, na całe szczęście. Miała tylko nadzieję, że z biegiem czasu nabierze do niej choć trochę zaufania.
- Zlecenie na złapanie bandytów z okolicy, a dokładniej gwałcicieli i skrytobójców. Jak już mówiłam w pojedynkę byłoby to niezbyt łatwe, a to zlecenie jest jednym z bardziej rzeczowych w ostatnich dniach. Dostałam jeszcze jedno, kilka dni temu...- zawahała się. To było już trochę trudniejsze, zważając na to, z kim by miały do czynienia.- Trzeba przechwycić listy pewnego barona, które delikatnie rzecz biorąc, transportowane są przez całkiem niezłą obstawę. Nie wiem, czego one dotyczą i szczerze mówiąc niezbyt mnie to obchodzi, ale muszą być ważne, skoro sam hrabia Carstairs dał takie zlecenie. Jako hrabia obiecał oczywiście sowitą zapłatę...- nie była pewna, czy na tyle może jej ufać, ale sama będąc złodziejem wiedziała, że nie za wile złodziei dostaje takie zlecenia. Cóż, wprawdzie była nie złodziejem a raczej... najemnikiem, ale na kradzieżach również w miarę się znała.
Powrót do góry Go down
Faoltanna Eyral
Miejscowy
Faoltanna Eyral


Gold : 37730
Posty : 29

Karta Postaci
EXP:
Karczma "Pod Zielonym Smokiem" - Page 2 Left_bar_bleue0/1000Karczma "Pod Zielonym Smokiem" - Page 2 Empty_bar_bleue  (0/1000)

Umiejętności
: Wiedza Tajemna (N), Uwodzenie (N), Skradanie (N)

Aktualny ubiór
: Męska koszula, kurta, spodnie i wysokie buty. Czerwona przepaska na czole.

Karczma "Pod Zielonym Smokiem" - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Karczma "Pod Zielonym Smokiem"   Karczma "Pod Zielonym Smokiem" - Page 2 EmptySob Mar 15, 2014 12:09 pm

- Uch, gwałciciele i skrytobójcy, mówisz. Lepiej w takim razie, żeby dobrze nam poszło, w innym przypadku przewiduję niemiłe konsekwencje.- parsknęła, cały czas trzymając nie swój sztylet. Wyraziła też już jakby swoją zgodę.
- Zgaduję, że musisz cieszyć się niemałą sławą w półświatku, jeśli dostajesz podobne zlecenia. Tym bardziej dziwi mnie fakt, że szukasz w takich miejscach współpracowników, a przynajmniej, tak jak myślę, nie wbijających przy pierwszej okazji noża w plecy.- kiwała głową do własnych słów.
- No ale z tego wszystkiego jeszcze się nie przedstawiłam. Faoltanna.- zamiast podać rękę, podrzuciła nisko trzymaną broń, tak by się obróciła i złapała ją ostrożnie, ale pewnie za ostrze, żeby jelec mogła chwycić Lasair.
Powrót do góry Go down
Lasair Melborn
Dziecko we mgle
Lasair Melborn


Gold : 37630
Posty : 19

Karta Postaci
EXP:
Karczma "Pod Zielonym Smokiem" - Page 2 Left_bar_bleue0/1000Karczma "Pod Zielonym Smokiem" - Page 2 Empty_bar_bleue  (0/1000)

Umiejętności
: Uwodzenie (N) Skradanie się (N) Logiczne Myślenie (N)

Aktualny ubiór
: Tunika do kolan z rozcięciami po bokach, na to założona skórzana kamizela, pod spodem lniane spodnie. Skórzane czarne buty z wysokimi cholewami, a na wierzch zarzucony ciemny wełniany płaszcz z głębokim kapturem.

Karczma "Pod Zielonym Smokiem" - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Karczma "Pod Zielonym Smokiem"   Karczma "Pod Zielonym Smokiem" - Page 2 EmptyPon Mar 17, 2014 5:09 pm

Udało się przekonać Faoltannę. W sumie, to Lasair próbowała raczej się nie wychylać i zlecenia przyjmować tylko za pośrednictwem zaufanych ludzi, ewentualnie osobiście spotykać się z zainteresowanymi jej usługami. Nigdy jednak nie podawała swojego imienia, dla bezpieczeństwa, więc jej jako jej nie było się za bardzo w stanie zidentyfikować. Tylko z wyglądu.
Przyjęła sztylet z powrotem i szybkim ruchome wsunęła go do skórzanej pochwy.
- Które zlecenie byś wolała? Obydwa i tak muszę wykonać, więc to w sumie bez różnicy, z tym tylko, że za dwa dni przejeżdża konwój z listami barona. To jest jedyny termin, którego trzeba dotrzymać, raczej nie będzie drugiej okazji.- szczerze mówiąc, to miała już plan na akcję z przechwyceniem listów, albo raczej dwa plany. Gdy tylko znajdą się w jakimś wyludnionym miejscu wszystko objaśni Faoltannie. Jeśli się zgodzi...
Powrót do góry Go down
Faoltanna Eyral
Miejscowy
Faoltanna Eyral


Gold : 37730
Posty : 29

Karta Postaci
EXP:
Karczma "Pod Zielonym Smokiem" - Page 2 Left_bar_bleue0/1000Karczma "Pod Zielonym Smokiem" - Page 2 Empty_bar_bleue  (0/1000)

Umiejętności
: Wiedza Tajemna (N), Uwodzenie (N), Skradanie (N)

Aktualny ubiór
: Męska koszula, kurta, spodnie i wysokie buty. Czerwona przepaska na czole.

Karczma "Pod Zielonym Smokiem" - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Karczma "Pod Zielonym Smokiem"   Karczma "Pod Zielonym Smokiem" - Page 2 EmptyWto Mar 18, 2014 5:28 pm

- A które jest bardziej zyskowne? - uśmiechnęła się. - Jeśli na serio zamierzasz zaangażować mnie w oba zlecenia, to myślę, że szybko uwinęłybyśmy się z tymi całymi gwałcicielami... chyba, że stawiasz na ostrożność i nie chcesz ryzykować urazów, wtedy zajmijmy się najpierw panem baronem.- odrzekła, a następnie spojrzała za służbą, by przywołać ją energicznym ruchem ręki i dając znak, że mają przynieść jeszcze jeden dzbanek i czysty kubek. Rozważania i decyzje mogła zostawić Lasair, w końcu to ona organizowała tu całą robotę.
Powrót do góry Go down
Lasair Melborn
Dziecko we mgle
Lasair Melborn


Gold : 37630
Posty : 19

Karta Postaci
EXP:
Karczma "Pod Zielonym Smokiem" - Page 2 Left_bar_bleue0/1000Karczma "Pod Zielonym Smokiem" - Page 2 Empty_bar_bleue  (0/1000)

Umiejętności
: Uwodzenie (N) Skradanie się (N) Logiczne Myślenie (N)

Aktualny ubiór
: Tunika do kolan z rozcięciami po bokach, na to założona skórzana kamizela, pod spodem lniane spodnie. Skórzane czarne buty z wysokimi cholewami, a na wierzch zarzucony ciemny wełniany płaszcz z głębokim kapturem.

Karczma "Pod Zielonym Smokiem" - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Karczma "Pod Zielonym Smokiem"   Karczma "Pod Zielonym Smokiem" - Page 2 EmptyWto Mar 18, 2014 9:57 pm

-Miejscowych gwałcicieli łatwo by było podejść, za to na barona potrzeba chwili na przygotowania. Zakładam, że ta banda nie jest aż taka mądra, żeby podejrzewać o cokolwiek kobiety- uśmiechnęła się. To był częsty błąd, niedocenianie osób, które na pierwszy rzut oka wydają się słabsze.-Jednak może najpierw zajmiemy się konwojem z listami, bo gdyby coś nam się stało i nie mogłybyśmy o dobrym czasie być w miejscu jego przejazdu, to zlecenie przepadłoby. Dodatkowo za nie o wiele więcej płacą niż za tych gwałcicieli.- Nie mówiąc już o tym, że jej wiarygodność zostałaby nadszarpnięta, możliwe także, że nie dostałaby jednego z tych poważniejszych zleceń, więc również Faoltanna by ich nie dostała. Może to było dziwne, że Lasair zwróciła się właśnie do niej, ale jednak dwie kobiety za bardzo nie zwracają uwagi i nie są brane na poważnie, więc łatwiej o pomyślne kradzieże.
Powrót do góry Go down
Faoltanna Eyral
Miejscowy
Faoltanna Eyral


Gold : 37730
Posty : 29

Karta Postaci
EXP:
Karczma "Pod Zielonym Smokiem" - Page 2 Left_bar_bleue0/1000Karczma "Pod Zielonym Smokiem" - Page 2 Empty_bar_bleue  (0/1000)

Umiejętności
: Wiedza Tajemna (N), Uwodzenie (N), Skradanie (N)

Aktualny ubiór
: Męska koszula, kurta, spodnie i wysokie buty. Czerwona przepaska na czole.

Karczma "Pod Zielonym Smokiem" - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Karczma "Pod Zielonym Smokiem"   Karczma "Pod Zielonym Smokiem" - Page 2 EmptySro Mar 19, 2014 4:37 pm

- No i świetnie, mamy postanowione.- rzekła, stawiając przed Lasair przyniesiony przez służbę kubek. Miała ona już w prawdzie co pić, ale nie wyglądało to ciekawie, a współpracę trzeba było oblać.
- Na dobry początek wypijmy za zdrowie.- uśmiechnęła się, polewając już z nowego dzbana. Kwestii pieniężnej nie poruszała, póki co, wiedziała mniej-więcej ile dostaje się za takie akcje, a gadanie o zapłacie mogłoby zepsuć atmosferę.
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Karczma "Pod Zielonym Smokiem" - Page 2 Empty
PisanieTemat: Re: Karczma "Pod Zielonym Smokiem"   Karczma "Pod Zielonym Smokiem" - Page 2 Empty

Powrót do góry Go down
 
Karczma "Pod Zielonym Smokiem"
Powrót do góry 
Strona 2 z 2Idź do strony : Previous  1, 2

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Ynys Wydryn :: Rybacka Wioska-
Skocz do: