Forum w trakcie zmian graficznych.
Za wszelkie zawirowania i usterki przepraszam!
Mortis Signore
 
IndeksIndeks  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share
 

 Zawody wykonywane przez postacie

Go down 
AutorWiadomość
Mortis Signore
Burzyciel Światów / Administrator
Burzyciel Światów / Administrator
Mortis Signore

Gold : 24624
Posty : 142

Karta Postaci
EXP:
Zawody wykonywane przez postacie Left_bar_bleue0/1000Zawody wykonywane przez postacie Empty_bar_bleue  (0/1000)

Umiejętności: Wiedza Tajemna (N) Uwodzenie (N) Zastraszanie (N)

Aktualny ubiór: Grafitowa, wytarta szata. Popękany, metalowy napierśnik, wysokie okute buty i skórzane spodnie. Pierścień ze szmaragdem zawieszony na grubym srebrnym łańcuszku.

Zawody wykonywane przez postacie Empty
PisanieTemat: Zawody wykonywane przez postacie   Zawody wykonywane przez postacie EmptySob Sty 18, 2014 9:59 pm

Zawody wykonywane przez postacie Zawody_zps54d57a5e

Zawód postaci nie ma zadnego wpływu na Twoją profesję!

Można oczywiście zmienić profesję, bądź awansować. Prace które są oznaczone na czerwono oznaczają że jest już limit. Natomiast prace oznaczone za zielono oznaczają że tych pracowników potrzeba najbardziej!

Myśliwy
Postać zajmująca się łowiectwem, uczestnicząca w polowaniach w celu pozyskania mięsa, skór oraz kości, poroża i innych trofeów łowieckich.

Złodziej
Poważniejszy od kieszonkowca, bo kradnie ambitniejsze rzeczy niż tylko to, co inni mają w kieszeniach, ale oczywiście klejnocikami, na szyi bogatej panny nie pogardzi.

Sprzedawca
Dokonująca sprzedaży dóbr materialnych lub usług, oferując je nabywcy. W tym przypadku to zwykle sprzedawca na targowisku.

Rzemieślnik
Wykonuje na własną rękę różne prace które sam potrafi robić najlepiej, pracuje główne w swoim domu/mieszkaniu. Naprawia wszystkie rzerzy w mieście.

Stajenny
Osoba zajmująca się końmi w stadninie/stajni. obowiązki sprowadzają się do karmienia i pojenia koni oraz czyszczenia boksów i innych prostych prac gospodarczych na terenie stajni. Czasem stajenny ma pozwolenie, na siodłanie koni i zabranie ich na przejażdżkę gdy właściciel się nie pojawi.

Kapłan
Osoba, która spełnia w imieniu wspólnoty funkcje kultowe i rytualne. Funkcje te nadają jej rolę przynajmniej częściowego pośrednika między Bogiem a ludźmi. Na ogół posiada pewne religijne przywileje, w zamian za co musi poddawać się określonym wymogom religijnej czystości.

Uzdrowiciel
Osoba zajmująca się medycyną. W sumie nie powinien zajmować się ziołami, od tego jest zielarz i do niego właśnie uzdrowiciel zmierza po ziółka by zrobić leczniczy napar. Jest nie tylko uzdrowicielem dla ludzi, również jest uzdrowicielem dla zwierząt.

Rybak
Osoba trudniąca się rybołówstwem, utrzymująca się z połowu ryb i innych owoców morza. Słowem tym współcześnie określa się zarówno osoby wykonujące ten zawód w pojedynkę (na morzu – rzadko) lub w niewielkich, kilkuosobowych zespołach.

Żołnierz
Żołnierzem jest osoba wykonująca zadania bojowe poza granicami własnego miasta.

Najemnik
Ochotnik Walczący za pieniądze, najczęściej w służbie obcego miasta, osobę tą można wynająć do walki, praktycznie, w dowolnej sprawie.

Zielarz
Zajmuje się roślinami. Sprawuje pieczę nad lasem, jest kimś w rodzaju współczesnego leśniczego.

Bajarz
Zajmuje się niemal tym samym co bard, tylko że w przeciwieństwie do niego, pisze/opowiada baśnie.

Bard
Śpiewa/gra ballady, bardów można spotkać niemal wszędzie. To dość pozytywna postać, o wielkim talencie muzycznym oraz literackim. Bardów można wynająć by grali w danej karczmie bądź innym lokalu/budynku.

Karczmarz
Inaczej ktoś w stylu barmana, bądź opiekuna budynku pełniącego funkcję wypoczynkową, miejsce spotkań miejscowej ludności, czasem dobre miejsce wypoczynku dla podróżnych.

Kuglarz
Ot, taka wesoła postać która potrafi zabawić niemal każdego. Nawet największego ponuraka (tylko czasem zdarza się że dostanie po zębach, za swoje czarne humorki)

Prostytutka
Pomaga sobie w życiu zarabiając ciałem. Zwykle możemy spotkać takową, w karczmach lub większych miastach.

Truciciel
Zajmuje się głównie wszystkimi truciznami, wywarami i innymi zabójczymi roślinami by zaszkodzić innym. Głównie zatrudniany przez władców, lub mieszkańców do szybkiego unicestwienia konkretnej osoby bądź zwierzęcia.

Włamywacz
Jak nazwa wskazuje, zajmuje się złodziejstwem polegającym na włamywaniu się do mieszkań bądź budynków i kradzieżą majątku innych postaci.

Płatnerz
To rzemieślnik wykonujący zbroje płytowe dla ludzi i koni, oraz elementy towarzyszące zbroi. płatnerzami zaczęto nazywamy osobami wyrabiającymi białą broń.

Kowal
Polega na kształtowaniu metali na gorąco, po ogrzaniu ich do temperatury mięknięcia. Miejsce pracy kowala nazywane jest kuźnią. Kowale głównie podkuwają konie.

Treser
Można go nazwać, pogromcą dzikich zwierząt bądź nauczycielem zwierząt. Czasem gdy do miasta, wkroczy dzikie zwierze to właśnie treser zajmuje się wygnaniem go za mury.

Srażnik
Sprawuje pieczę nad całym miastem, głównie spaceruje po całym mieście obserwując i chroniąc mieszkańców przed  np. włamywaczami czy złodziejami.

Rolnik
Osoba pracująca na roli, uprawiająca swoją bądź cudzą ziemię rolną. Często specjalista w zakresie rolnictwa.

Pastuch
Zajmuje się opieką nad zwierzętami trzodą chlewną. Może mieć oczywiście predyspozycje do leczenia zwierząt.

Dyplomata
Przedstawiciel dyplomatyczny, oficjalny przedstawiciel miasta za murami. Czyli zatrudniany w dyplomacji. Zatrudniany jest głównie, do ogłaszania mieszkańcom nowych wiadomości od władcy bądź do przekazywania wiadomości innym władcą miast.

Marynarz
W szerszym ujęciu każdy członek załogi jednostki pływającej bez względu na pełnioną funkcję oraz stopień. Wykonuje wszystkie zadania na statku jakie zleci kapitan.

Kapitan
Dowódca jednostki pływającej w marynarce handlowej i innej.

Wędrowiec
Jest to dość luźna postać, która nie pracuje. Wędruje na własną rękę przez co NIE MOŻE posiadać swojego mieszkania, za to może spać tam gdzie przyjdzie mu na to ochota.

Garbarz
Do niego właśnie zanoszą myśliwi skóry, z których ... oddziela mięso i zanosi do spichlerza. Skóry oddaje bądź sprzedaje, sprzedawcy na targu.

Kucharz
Głównie zatrudniany jest przez karczmarza, prowadzącego nie tylko trunki a też jedzenie. Czasem kurzarz potrzebny jest władcy, do wydawania uczt.

Gospodyni
Zwykła kobieta pracująca w domu. Gospodyni może: uczyć dzieci (opiekunka), pracować w siedzibie władcy (sprzątaczka/służąca)

Drwal
Przynosi drewno do spichlerza i rozkłada je na części pierwsze.  Czasem naprawia drewniane rzeczy jak np. stoły czy krzesła.

USER MOŻE MIEĆ TYLKO JEDEN ZAWÓD!

_________________
"Z doświadczenia wiem, że ci, którzy budzą lęk, z reguły wiedzą, co robią."
- Kelly Creagh
Powrót do góry Go down
http://harmleikur.deviantart.com
 
Zawody wykonywane przez postacie
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Administracja Forum :: Administracja :: Podręcznik-
Skocz do: