Forum w trakcie zmian graficznych.
Za wszelkie zawirowania i usterki przepraszam!
Mortis Signore
 
IndeksIndeks  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share
 

 Klany, Stowarzyszenia, Nieprzypisani, Bogowie

Go down 
AutorWiadomość
Mortis Signore
Burzyciel Światów / Administrator
Burzyciel Światów / Administrator
Mortis Signore

Gold : 24624
Posty : 142

Karta Postaci
EXP:
Klany, Stowarzyszenia, Nieprzypisani, Bogowie Left_bar_bleue0/1000Klany, Stowarzyszenia, Nieprzypisani, Bogowie Empty_bar_bleue  (0/1000)

Umiejętności: Wiedza Tajemna (N) Uwodzenie (N) Zastraszanie (N)

Aktualny ubiór: Grafitowa, wytarta szata. Popękany, metalowy napierśnik, wysokie okute buty i skórzane spodnie. Pierścień ze szmaragdem zawieszony na grubym srebrnym łańcuszku.

Klany, Stowarzyszenia, Nieprzypisani, Bogowie Empty
PisanieTemat: Klany, Stowarzyszenia, Nieprzypisani, Bogowie   Klany, Stowarzyszenia, Nieprzypisani, Bogowie EmptyPią Sty 17, 2014 6:08 pm

Klany, Stowarzyszenia, Nieprzypisani, Bogowie KlanyStowarzyszenia_zpsef7528c2

Jednoczesnie można przynależeć do jednego klanu i kilku stowarzyszeń.

Klany - definicja napisał:
Klan (celt. clan) – ród spokrewnionych lub spowinowaconych ze sobą osób lub też związek osób wspierających się i mających wspólne interesy.

Klan – grupa ludzi, którzy wywodzą swe pochodzenie od wspólnego przodka, mają często ten sam totem i wykonują razem wiele zadań. Każda z nich posiada nazwę, swe kolektywne poczucie jedności, zwykle specjalny mit określający jej charakter. Klan jest często poddziałem plemienia opartym na zasadzie dwudzielności, gdzie mamy dwa, cztery lub osiem klanów. Większość ludów posiada jednak nieparzystą liczbę klanów. Ten podział łączy się zazwyczaj z zakazem zawierania małżeństw w obrębie własnego klanu (egzogamia).

stowarzyszenia - definicja napisał:
Stowarzyszenie – organizacja społeczna (zrzeszenie) powoływana przez grupę osób mających wspólne cele lub zainteresowania.

W Asgorath istnieje możliwość stworzenia własnego ugrupowania. Zgłoszenie publikujedzie w dziale Klany i Stowarzyszenia,

Lista Klanów:

 • Klan "Krwawa Czereda"
  Nie posiada zapisu w grze z prostego powodu. Jest to Klan występujący w moim opowiadaniu, tak zwany fabularny. Oczywiście wiadomo, ze jesli fabuła potoczy się tak jak sie potoczy, a klan upadnie, nie będzie on podtrzymywany na siłę, bo w końcu nie o to chodzi w RPG.


(Gdy zostanie założony Klan, automatycznie otrzymacie obszar ziemi na wybranym przez Was terenie. Zostanie tam założone subforum, w którym to stworzycie swoje rodowe siedzimy i inne rzeczy względem uznania.)

Lista Stowarzyszeń:

 • Stowarzyszenie Plugawych Monet
  Jeden z większych budynków w dokach. Mroczny, obdarty i wyglądający bardziej, jak ostoja przestępców niż przybytek stowarzyszenia. Skrzypiące drzwi i drgające światła sprawiają, że trzeba mieć jaja z kamienia chyba aby wejść tu bez cykora.


(Kiedy zostanie założone Stowarzyszenie przydzielone bedzie dla Was osobne subforum, tak zwany Dom Stowarzyszenia, który będziecie mogli zagospodarować względem uznania.)

Pamiętaj!

 • Do klanu możesz dołączyć jedynie zawierając związek małżeński z jego członkiem.
 • Jeśli jesteś kobietą, twoim pierwszym klanem staje się klan po mieczu.
 • Klan jest jak rodzina, stoi na pierwszym miejscu, nawet jeśli twoje dzieci, czy rodzice należą do zupełnie innego klanu.
 • Automatyczna przynależność do klanu następuje tylko w momencie, gdy dziecko rodzi się ze związku dwóch osób przynależących do jednego klanu.
 • Gdy rodzice pochodza z różnych klanów (czyli nie zostali sobie poślubieni) rodzice muszą ustalić miedzy sobą, do którego klanu dzieci będą należeć (chyba, ze oba te klany nie mają problemu z tym, ze potomkowie będą dwuklanowi)
 • W wybadku opisanym w punkcie wyżej, to mężczyzna ma pierwszeństwo decyzji co do tego, gdzie dzieci będą należeć.


Wiemy, że te zasady są bardzo seksistowskie, ale tak już stworzony jest świat Asgorath. Przestrzegają go wszystkie rasy bez wyjątku. Orkowie, Krasnoludy, Ludzie i tak dalej i dalej.

Inne grupy:

 • Nieprzypisani:
  Jest to grupa dla nowych i stałych użytkowników, którzy zdecydowali się nie dołączać do ugrupować (stowarzyszeń) ani do żadnego z klanów.

 • Bogowie:
  Do tej grupy należą bogowie oraz półbogowie (Mortis Signore). Jest to grupa zamknięta, do której postaci nie można rekrutować. Mogą sie oczywiście zdażyć sytuacje, gdy któraś z ziemskich kobiet związe się z takim bogiem. Wtedy ich dziecko będzie mogło wybrać, czy chce należeć do rasy Bogów, czy ziemskich stworzeń.


Powrót do góry Go down
http://harmleikur.deviantart.com
 
Klany, Stowarzyszenia, Nieprzypisani, Bogowie
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Administracja Forum :: Administracja :: Podręcznik-
Skocz do: